مینگ‌چی کو تحلیلگر مشهور اپل‌ که معمولاً پیش‌بینی‌های درستی از محصولات این شرکت می‌کند در مورد عرضه اپل‌واچ سری 5 اظهار نظر کرده است.

به گفته مینگ‌چی کو، اپل‌واچ سری 5 در پاییز سال جاری میلادی از راه می‌رسد. در صورتی که مینگ‌چی کو درست گفته باشد باید انتظار معرفی اپل‌واچ سری 5 هم‌زمان با آیفون 11 اپل‌ در رویداد انتهای شهریورماه (احتمالاً در 19 شهریور) را داشته باشیم.

اپل‌واچ سری 5 و جانشینان آن قرار است از نمایشگرهای ساخت JDI بهره‌مند باشند. این شرکت قرار است بین 15 تا 20 درصد از نمایشگرهای سفارش داده شده را در سال 2019 تولید کند و تا 70 الی 80 درصد را نیز در سال 2021 بسازد.

مینگ‌چی کو همچنین اشاره کرده که اپل به تدریج تأمین نمایشگرهای اولد آیفون‌ها از ال‌جی را نیز افزایش خواهد داد و البته شرکت چینی BOE هم به عنوان به عنوان تأمین‌کننده جایگزین و به منظور تنوع بیشتر تولیدکنندگان در نظر خواهد گرفت.

مینگ‌چی کو پیش از این اعلام کرده بود که نسخه‌ای با پوشش سرامیکی به اپل‌واچ اضافه خواهد شد البته در این باره به اپل‌واچ سری 5 اشاره این نشده بود.

رویترز هم گزارش کرده بود که JDI شروع به تولید نمایشگرهای اولد برای ساعت هوشمند اپل‌ کرده و البته این خبرگزاری هم اشاره‌ای به اپل‌واچ سری 5 نکرده بود. برخی گزارش‌ها هم از سری 6 گفته و اشاره کرده‌اند که این ساعت هوشمند اپل در سال 2020 به نمایشگرهای میکرو ال‌ای‌دی مجهز خواهد شد.

منبع: macrumors | gsmarena | digiato
نویسنده: علی باقرزاده