مطمئناً همگی شما با ویژگی Personal Hotspot در آیفون و آیپد آشنا هستید. این ویژگی اشتراک اینترنت سیم‌کارت را از طریق آیفون و آیپد به تمامی دیوایس‌ها امکان‌پذیر می‌سازد که با عرضه iOS 9 تغییراتی در نحوه فعال‌سازی Personal Hotspot در iOS ایجاد شد. اگر از کاربران آی او‌ اس هستید و بارها به استفاده از این قابلیت گوشی هوشمند نیاز پیدا کرده‌اید، این آموزش را از دست ندهید.

قدم اول

برای فعال کردن Personal Hotspot به Setting > Cellular > Cellular Data Option > Cellular Data Network مراجعه کنید.

قدم دوم

در بخش Personal Hotspot عناوينى به نام APN و Username و Password را مشاهده می‌کنید؛ در بخش APN نام اپراتور سیم‌کارت و در دو بخش دیگر عبارات را بنویسید:

  • متشکرین رايتل عبارت: Rightel
  • متشکرین همراه اولى عبارت: mcinet
  • متشکرین ايرانسل عبارت: mtnirancell

قدم سوم

پس از انجام مراحل بالا، نیاز است یک بار از Settings خارج شده و آن را ببندید حال با ورود مجدد به Settings، خواهید دید که گزینه Personal Hotspot در قسمت ابتداى منوى Settings، افزوده شده است و حال پس از آن با ورود به تنظیمات Personal Hotspot، در بخش Wi-Fi Password، رمزی برای اینترنت دستگاه خود تعیین کنید.

قدم چهارم

پس از تعیین پسورد مورد نظرتان، به منوی قبل بازگشته و گزینه Personal Hotspot را فعال نمایید و با فعال کردن این گزینه پنجره‌ای نمایان شده و سپس از شما خواسته خواهد شد روش اشتراک گذاری اینترنت سیم کارت خود را انتخاب نمایید و شما می‌توانید به دلخواه گزینه Turn on Wi-Fi and Bluetooth یا USB Only را انتخاب نمایید.

منبع: apple