بر اساس پتنتی که به تازگی مشاهده شده به نظر می‌رسد احتمالاً اپل هم می‌خواهد راه سایر رقبای اندرویدی را در پیش بگیرد و از بریدگی نمایشگر دایره‌ای شکل در آیفون‌های آتی بهره ببرد.

ظاهراً این پتنت هرچه کم‌حاشیه‌تر شدن نمایشگر را هدف گرفته است. تصویر جدیدی از این پتنت که توسط وب‌سایت LetsGoDigital کشف شده در 8 نوامبر (17 آبان ماه) توسط اداره ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات متحده تأیید شده است البته زمان ثبت آن به ماه ژوئن باز می‌گردد.

این پتنت عمدتاً به نحوه ایجاد این حفره در شیشه و قرارگیری لنز دوربین در آن اشاره دارد اما به گوشی‌های هوشمند هم اشاره شده است. در حالی که تعبیه دوربین‌ها در زیر نمایشگرها حداقل در برهه کنونی چالش بزرگی برای تولید کنندگان به نظر می‌رسد اما انتظار می‌رود تعبیه یک یا دو سوراخ در مجموعه نمایشگر برای شرکت‌هایی از جمله اپل و سامسونگ فرایند چندان پیچیده‌ای نباشد. شاید در سال 2019 شاهد رونمایی از گوشی‌های متعددی با حفره‌ای در نمایشگر باشیم.

پیش از این تصویری از پتنت هواوی منتشر شده بود که خبر از حفره نمایشگر می‌داد. علاوه بر این سامسونگ از قصد خود برای تولید گوشی‌هایی با بریدگی‌های نمایشگر متنوع اینفینیتی یو، اینفینیتی وی، او و نیز نیو اینفینیتی خبر داده بود. احتمال می‌رود در گلکسی اس 10 شاهد استفاده از نمایشگرهای اینفینیتی یو باشیم.

در کنار این شرکت‌ها، طرح عجیب ایسوس از بردیگی نمایشگر مشاهده شده بود که بر اساس آن بریدگی نمایشگر نه در میانه بالایی دستگاه بلکه متمایل به سمت راست (تقریباً شبیه به نمونه نشان داده شده در پتنت اپل) طراحی شده بود. با این حال امیدواریم شاهد چنین طرحی از سوی شرکت‌ها نباشیم چرا که هنگام روشن بودن نمایشگر به شدت توی ذوق کاربران می‌زند.

منبع: letsgodigital | digiato
نویسنده: علی باقرزاده